A teheráni Grand Prix-tornán folytatódott az izgalmas versenyfutás, az első öt helyezett nyerni tudott! A grúz rangadón Nana Dzagnidze érdekes bástyavégjátékban győzte Nino Bacsiasvilit. Az orosz Natalija Pogonyina remekül vezetett támadással az indiai Humpy Konerut kényszerítette megadásra. A kínai Ju Wenjun a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova ellen nyert. A kínai Zhao Xue a svéd Pia Cramlingra mért vereséget. Szenzációsan szerepel a 18 esztendős iráni Sarasadat Khademalsharieh, a háromszoros olimpiai bajnoknőt, Valentyina Gunyinát kölcsönös pontatlankodások után győzte le. A forduló egyetlen döntetlene az indiai Dronavalli Harika és az ukrán Natalija Zsukova játszmájában született meg.

R7-27

Izgalmas csaták, váratlan fordulatok, kihagyott esélyek, taktikai csapások, kölcsönös bakik, de óriási küzdelmek jellemezték a teheráni GP hetedik játéknapját. Folytatódott a versenyfutás, az első öt helyezett győzni tudott, alaposan elhúztak a mezőnytől. Nagyon bánatosan értékelte az orosz Natalija Pogonyinával vívott partiját a rajtlistát vezető, de már második vereségét elszenvedő indiai Humpy Koneru. Ellenkező oldalra sáncoltak, Humpy túlzott reményeket fűzött saját királyszárnyi akciójához, Natasa támadása azonban nagyobb erővel bontakozott ki, meggyőző győzelmet aratott.

R7-51

A holtversenyes társ, a grúz Nana Dzagnidze honfitársnője, Nino Bacsiasvili ellen nyert. Nino sokáig jól védekezett a bástyavégjátékban, meglepő módon ellenfele időzavarában hagyta ki sorban a remit ígérő folytatásokat, majd vesztőt húzott. Nana királya időben érkezett, hogy feltartóztassa a szabadgyalogokat.

A kínai duó sem lankad, kisebb-nagyobb kalandok árán, de megnyerték játszmáikat. Ju Wenjun sokkal jobb állásban mohó volt, „mérgezett” gyalogot ütött le, de a rossz formában sakkozó bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova nem élt a felkínált lehetőséggel, rosszul számolt, harmadszor kapott ki.

A svéd Pia Cramling negyedik vereségét szenvedte el, Zhao Xue elrontotta oly kecsegtető pozícióját. A torna doyenje azonban kihasználatlanul hagyta a remiesélyét.

R7-48

A verseny kellemes meglepetése a 18 esztendős iráni Sarasadat Khademalsharieh játéka. A háromszoros olimpia bajnoknő orosz Valentyina Gunyinával vívott csatája emlékezetes marad, mindketten hibáztak a rendkívül izgalmas partiban. Sarasadat kihagyott egy kiskombinációs lehetőséget, Valentyina előnybe került, de időzavarban ő is rontott. Már-már elkönyveltük a döntetlent, amikor Gunyina királyával aknamezőre lépett, csattanós taktikai csapást volt kénytelen elszenvedni.

Az indiai Dronavalli Harika és az ukrán Natalija Zsukova játszmája érthetetlenül ért véget lépésismétléssel. Harika fölényesen állt, majd rontása után rossz tisztáldozatot hozott, Zsukova azonban nem a továbbjátszást választotta.

A 7. forduló eredményei:Nana Dzagnidze (grúz, 2529) – Nino Bacsiasvili (grúz, 2485) 1 – 0 (Vezércsel, 74)
Dronavalli Harika (indiai, 2511) – Natalija Zsukova (ukrán, 2484) döntetlen (Caro-Kann védelem, 32)
Pia Cramling (svéd, 2521) – Zhao Xue (kínai, 2506) 0 – 1 (Vezérgyalog megnyitás, 52)
Ju Wenjun (kínai, 2558) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2509) 1 – 0 (Angol megnyitás, 48)
Natalija Pogonyina (orosz, 2454) – Humpy Koneru (india, 2583) 1 – 0 (Katalán megnyitás, 42)
Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2403) – Valentyina Gunyina (orosz, 2496) 1 – 0 (Szláv védelem, 67)

1-2. Nana Dzagnidze és Natalija Pogonyina 5,5 pont
3-4. Zhao Xue és Ju Wenjun 5